Okul Sağlığı

Dünya Sağlık Örgütü Avrupa Bölge Ofisi Heyet ile toplantı yapıldı

Dünya Sağlık Örgütü Avrupa Bölge Ofisi Heyet ile toplantı yapıldı

Dünya Sağlık Örgütü Avrupa Bölge Ofisi heyeti ve Sağlık Bakanlığı Türkiye Halk Sağlığı Kurumu yetkilileri, “Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Programı 2010-2014 Değerlendirilmesi” amacıyla 26.04.2016 tarihinde Genel Müdürlüğümüzde yapılan toplantıya katılarak görüş alışverişinde bulunmuşlardır.

Toplantı, Genel Müdürlüğümüz Sosyal Ortaklar ve Projeler Daire Başkanı Şennur ÇETİN, Genel Müdürlüğümüz Uzmanı Murat GÜLŞEN, Dünya Sağlık Örgütü Avrupa Bölge Ofisinden Dr. Joao BREDA, Sarah SİMPSON, Prof. Mike RAYNER, Dr. Sanja Music MİLANOVİC, DSÖ Türkiye Ofisinden Doç. Dr. Toker ERGÜDER ve Sağlık Bakanlığı Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Obezite, Diyabet ve Metabolik Hastalıklar Daire Başkanlığından Uz. Dr. Sabahattin KOCADAĞ, Diyetisyen H.Berna KARAKAŞ ile Diyetisyen Meral ÇARKÇI’nın katılımı ile gerçekleşmiştir.

Genel Müdürlüğümüz tarafından heyete, okul sağlığı çalışmaları ile okul/kurumlarda beslenme, obeziteyle mücadele ve fiziksel aktivite alışkanlığının  kazandırılması kapsamında uygulanan; Kantin Genelgesi, Beslenme Dostu Okul Programı, Okulda Diyabet Programı, Okullarda Fiziksel Aktivite Uygulamaları ve Beden Eğitimi öğretmenleri tarafından uygulanacak olan Fiziksel Aktivite Karnesi, okul /kurumların spor alanları ve öğrenci sağlığının korunmasına yönelik yapılan çalışmalar hakkında bilgi verilmiştir.

Milli Eğitim Bakanlığı Atatürk Bulvarı No 98 Merkez Bina Zemin Kat C Blok 06648 Bakanlıklar/Ankara - 0 312 413 36 81

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.