Okul Sağlığı

Yeni İmzalanan "Okulda Diyabet Programı İşbirliği Protokolü" ve Eki: Okulda Diyabet Bakımı Görevler ve Sorumluluklar Belgesi Programı

Bakanlığımız, Sağlık Bakanlığı ve Çocuk Endokrinolojisi ve Diyabet Derneği   işbirliğinde hazırlanan  "Okulda Diyabet Programı" işbirliği protokolü, 05.10.2017 tarihinde yeniden imzalanarak süresi uzatılmıştır. "Okulda Diyabet Programı İşbirliği Protokolü"nün amacı; ülke genelinde Bakanlığımıza bağlı (resmi ve özel)  okul/kurumlarda "Türkiye Diyabet Kontrol Programı" ve "Türkiye Obezite Kontrol Programı" kapsamında, çocuklarda diyabet bulguları ve diyabetli çocukların okul/kurumlarda bakımı konularında eğitim ve  farkındalığın sağlanması, çocuklarda şişmanlığın önlenmesi ve sağlıklı beslenme alışkanlıklarının kazandırılması faaliyetleri yoluyla sağlıklı nesillerin yetiştirilmesine katkıda bulunmaktır. Okulda Diyabet Programına yönelik faaliyetler; "Okulda Diyabet Programı" işbirliği protokolü ve eki kapsamında yürütülecektir. (13.11.2017 tarih ve 90757378-136-E.19129809 sayılı yazı)
Yeni İmzalanan "Okulda Diyabet Programı İşbirliği Protokolü" ve Eki: Okulda Diyabet Bakımı Görevler ve Sorumluluklar Belgesi Programı

 

Okulda Diyabet Programı İşbirliği Protokolü ve Eki: Okulda Diyabet Bakımı Görev ve Sorumluluklar Belgesi İndirmek İçin Tıklayınız. 

Milli Eğitim Bakanlığı Atatürk Bulvarı No 98 Merkez Bina Zemin Kat C Blok 06648 Bakanlıklar/Ankara - 0 312 413 36 81

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.