Okul Sağlığı

Diyabetli Çocuklar, Aileleri ve Diyabet Ekibi Öğretmenlerle Buluşuyor Toplantısı Samsun´da Yapıldı.

Okulda Diyabet Programı, Gaziantep ve Adana’dan sonra “Diyabetli çocuklar, aileleri ve diyabet ekibi öğretmenlerle buluşuyor” toplantısının üçüncüsünü, 2 Aralık 2017 tarihinde Samsun’da yapıldı.
Diyabetli Çocuklar, Aileleri ve Diyabet Ekibi Öğretmenlerle Buluşuyor Toplantısı Samsun´da Yapıldı.

Okulda Diyabet Programı, Gaziantep ve Adana’dan sonra “Diyabetli çocuklar, aileleri ve diyabet ekibi öğretmenlerle buluşuyor” toplantısının üçüncüsü, 2 Aralık 2017 tarihinde Samsun’da yapıldı.

Yaklaşık 440 kişinin katıldığı toplantıda; çocuklarda diyabet, öğretmenlerin sorumlulukları, katkıları, aileler ile öğretmenler arasındaki işbirliği, okullarda hemşire görevlendirmenin önemini ve diyabet bakımındaki zorluklar ve başarılardan bahsedildi.

Millî Eğitim Bakanlığının Diyabet ve Obezite ile ilgili çalışmaları konusunda Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğünden Öğretmen Saniye YILMAZ tarafından, Çocuklarda Diyabet ve Okulda Diyabet bakımı konusunda Koç Üniversitesi Hastanesinde Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Prof Dr. Şükrü HATUN tarafından ve  Tip 1 Diyabetli bir endokrinoloğun yaşam deneyimleri ve önerileri konusunda Koç Üniversitesi Hastanesi Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Oğuzhan DEYNELİ tarafından sunumlar yapılmıştır.

Bafradan katılan bir öğretmenin Suriyeli diyabetli bir öğrencisini nasıl gönülden sahiplendiği ve fark yarattığı anlatılmış ayrıca veliler, öğretmenler ve diyabetli öğrenciler tarafından çok ilgi 21-12-2017gören toplantının devamlılığı talep edilmiştir.

 

 

 

Milli Eğitim Bakanlığı Atatürk Bulvarı No 98 Merkez Bina Zemin Kat C Blok 06648 Bakanlıklar/Ankara - 0 312 413 36 81

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.