Okul Sağlığı

´Sağlıklı Gelecek İçin Diyabetin Farkındayız´ Eğitim Projesi

Bakanlığımız, Sağlık Bakanlığı ve Çocuk Endokrinoloji ve Diyabet Derneği ile 2010 yılından itibaren yürütülmekte olan ´Okulda Diyabet Programı´ protokolü  2017 yılında yenilenerek yürürlüğe girmiştir.  Protokol kapsamında ailelere, okul yönetimine, öğretmene, okul hemşiresine ve derneğe ait sorumluluklar belirlenmiştir ve ´Okulda Diyabet Bakımı Görevler ve Sorumluluklar Belgesi´ ne eklenmiştir. Bu kapsamda Sağlık Bakanlığı il sağlık müdürlükleri tarafından, ihtiyaç duyulması halinde  uzmanlık derneği üyeleri ile işbirliği yapılarak diyabetli öğrencilerin bulunduğu okullar ile iletişime geçilerek öğretmen, öğrenci ve velilere yönelik ´Sağlıklı Gelecek İçin Diyabetin Farkındayız´  eğitim projesi gerçekleştirilecektir. Eğitimlerin başarılı bir şekilde gerçekleştirilmesi için İl sağlık müdürlükleri ile işbirliği yapılacaktır. Buna yönelik yazı, 28.02.2018 tarih ve 4336571 sayı ile Valiliklere (İl Milli Eğitim Müdürlüğü) gereği için gönderilmiştir.
´Sağlıklı Gelecek İçin Diyabetin Farkındayız´  Eğitim Projesi

´Sağlıklı Gelecek İçin Diyabetin Farkındayız´  Eğitim Projesi kapsamında; il sağlık müdürlüklerince kullanılacak eğitim materyalleri

Milli Eğitim Bakanlığı Atatürk Bulvarı No 98 Merkez Bina Zemin Kat C Blok 06648 Bakanlıklar/Ankara - 0 312 413 36 81

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.