Okul Sağlığı

Öğrencilerimize Yönelik "Sağlıkla İlgili Fiziksel Uygunluk Karnesi" Programı 2016-2017 Eğitim Öğretim Yılı İkinci Dönemi 15 Nisan-15 Mayıs Tarihleri Arasında Başlıyor.

Millî Eğitim Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığı işbirliğinde, öğrencilerde fiziksel aktivite alışkanlığı kazandırmak,  beden eğitimi ve spor dersi müfredatında fiziksel etkinliklere katılım için gerekli fiziksel becerileri geliştirmek, etkin ve sağlıklı bir yaşam tarzı sağlamaya yönelik bireysel farkındalık oluşturmak amacı ile "Sağlıkla İlgili Fiziksel Uygunluk Karne" Programı geliştirilmiştir.  Programın uygulanmasına 2016-2017 eğitim öğretim yılı (ikinci dönem) 15 Nisan-15 Mayıs tarihleri arasında Millî Eğitim Bakanlığına bağlı (resmi/özel) ortaokul ve liselerde Beden Eğitimi ve Spor Dersine giren öğretmenler tarafından öğrencilerin "Sağlıklı Fiziksel Uygunluk Ölçümleri" yapılarak, değerlerin e-okul yönetim bilgi sisteminde "Sağlıkla İlgili Fiziksel Uygunluk Karnesi Modülü"ne girilmesi ile başlanacaktır. 
Öğrencilerimize Yönelik "Sağlıkla İlgili Fiziksel Uygunluk Karnesi" Programı 2016-2017 Eğitim Öğretim Yılı İkinci Dönemi  15 Nisan-15 Mayıs Tarihleri Arasında Başlıyor.

Sağlıkla İlgili Fiziksel Uygunluk Karnesi programı öğrencini Beden Eğitimi ve Spor Dersi öğretmeni tarafından eğitim ve öğretim yılı başında (15 Eylül- 15 Ekim) ve sonunda (15 Nisan-15 Mayıs) olmak üzere yılda 2 kez uygulanacak olup uygulamada mekik, şınav, otur-uzan esneklik ölçümü, vücut ağırlığı ve boy uzunluğu ölçümü değerlendirilecektir.

Sağlıkla İlgili Fiziksel Uygunluk Karnesi ana karnedeki beden eğitimi ve spor ders notunu etkilemeyecek ve çocuklara ait bilgiler gizli tutulup her çocuğun kendi ailesiyle paylaşılacaktır. E-okul veri tabanından velilerin diğer karne notları gibi "Sağlıkla İlgili Fiziksel Uygunluk Karnesi"ne erişimleri de sağlanacaktır.

Milli Eğitim Bakanlığı Atatürk Bulvarı No 98 Merkez Bina Zemin Kat C Blok 06648 Bakanlıklar/Ankara - 0 312 413 36 81

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.