Okul Sağlığı

Vezirköprü Belediyesi Tarafından 99 Okula, "Beyaz Bayrak Projesi" Kapsamında Temizlik Malzemesi Verildi.

Vezirköprü Belediyesi tarafından; Millî Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı tarafından yürütülen ve Millî Eğitim Bakanlığına bağlı örgün ve yaygın eğitim kurumlarının temizlik ve hijyen konusunda teşvik edilmesi, okul sağlığının daha iyi düzeye çıkarılması amaçlanan "Beyaz Bayrak Projesi" kapsamında, Vezirköprü Kaymakamlığı (İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü) ve Vezirköprü Belediyesi arasında imzalan protokol ile 2017-2018 eğitim öğretim sezonu için ilçede bulunan 99 okula dağıtlımak üzere Vezirköprü İlçe Millî Eğitim Müdürlüğüne temizlik malzemeleri teslim edildi.  
Vezirköprü Belediyesi Tarafından 99 Okula, "Beyaz Bayrak Projesi" Kapsamında Temizlik Malzemesi Verildi.

Vezirköprü Belediyesi tarafından, Millî Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı tarafından yürütülen ve Millî Eğitim Bakanlığına bağlı örgün ve yaygın eğitim kurumlarının temizlik ve hijyen konusunda teşvik edilmesi, okul sağlığının daha iyi düzeye çıkarılması amaçlanan Beyaz Bayrak Projesi kapsamında; Vezirköprü Kaymakamlığı (İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü) ve Vezirköprü Belediyesi arasında imzalan protokol ile 2017-2018 eğitim öğretim sezonu için ilçede bulunan 99 okul için Vezirköprü İlçe Millî Eğitim Müdürlüğüne temizlik malzemeleri teslim edildi.

Vezirköprü Kaymakamlığı (İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü) ile Vezirköprü Belediyesi arasında imzalanan “Temiz Okul, Sağlıklı Okul” işbirliği protokolü kapsamında merkez ve diğer mahallelerde bulunan 99 okula temizlik fırçası, paspas, metal ayaklı çöp kovası, çöp poşeti, tuvalet kâğıdı, havlu kağıt, yüzey temizleyici çamaşır suyu sıvı sabun ve sabunluk, ilkyardım malzeme çantasından oluşan temizlik malzemeleri okullara dağıtılmak üzere Vezirköprü İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne teslim edildi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Arslan; Belediye Başkanımız Sayın İbrahim Sadık Edis Kaymakamlıkla yapılan protokol gereği okullarımızın temizlik malzemesi ihtiyacını karşılamıştır.

Ayrıca okullarımızın diğer ihtiyaçlarını karşılamada ve çevre düzenlemelerinde yaptıkları çalışmalardan dolayı kurumum adına teşekkür ederim” dedi.

Vezirköprü Belediyesi yetkilileride, öğrencilerin temizlik alışkanlıkları edinmelerinde, sağlıklı, temizliğe önem veren bireyler olarak yetişmelerinde, okulların ve okul tuvaletlerin temiz ve  sağlıklı ortamlar olarak kullanılmasında destek olacak temizlik malzemeleri için tüm öğrencilere hayırlı olmasını dileyerek başarı dilediler.

 

 Vezirköprü Belediyesince Okullara Dağıtımı Yapılan Temizlik Malzemelerinin Listesi İçin Tıklayınız

 

18-12-201718-12-201718-12-2017

18-12-2017 

Milli Eğitim Bakanlığı Atatürk Bulvarı No 98 Merkez Bina Zemin Kat C Blok 06648 Bakanlıklar/Ankara - 0 312 413 36 81

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.